27 червня 2019 року виконуючим обов’язки прес-секретаря Високопіль-ського районного суду Херсонської області проведено лекцію для працівників Високопільського районного центру зайнятості на тему: «Судова реформа в Україні: досягнення та подальші кроки».
Працівникам колективу установи було роз’яснено про головні зміни, які сталися у судовій системі протягом 2016-2017 років та найбільш очікувані події 2019 року у сфері реформування системи судоустрою, судочинства.
Процес впровадження першочергових невідкладних заходів, які б забезпечили необхідні позитивні зрушення та зміни у функціонуванні судових та правоохоронних органів нашої держави розпочався з затвердження Указом Президента України від 20 травня 2015 року Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015–2020 роки. Стратегія передбачала здійснення реформування у два етапи. Перший полягав в оновленні законодавства, спрямованого на відновлення довіри до судової влади та суміжних правових інститутів, а другий – у системних змінах до Конституції України та комплексній побудові інституційних спроможностей відповідних правових інститутів.
Своєрідним запуском змін у судовій системі можна вважати внесення змін до розділу «Правосуддя» Конституції України в червні 2016 року й ухвалення Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про Вищу раду правосуддя», «Про Вищий антикорупційний суд». Вказані закони передбачали зміни не лише в системі судоустрою держави, але й докорінно змінили підходи до призначення суддів на посади.
Судова реформа потрібна, аби побудувати в Україні сучасну європейську систему правосуддя: створити сильний професійний суд, змінити функції прокуратури, впровадити ефективну систему виконання судових рішень, задати єдині професійні й етичні стандарти для суддівського корпусу, адвокатури та прокуратури, підвищити правову культуру громадян. Тільки змінивши всі складові системи, буде досягнуто головної мети — дотримання верховенства права у країні.